Saison 2015/16

OKTOBER

17.10.2015 – 16:00h –FC Rakovski 2011 vs. FC Svilengrad 1926 1:3

17.10.2015 – 20:00h – Lokomotive Plovdiv vs. Botev Plovdiv 2:1

18.10.2015 – 14:15h – CSKA Sofia vs. CSKA Sofia U23 2:0

18.10.2015 – 16:00h – FC Septembri Sofia vs. FK Chepinets Velingrad 1:2

18.10.2015 – 20:00h – PFC Levski Sofia vs. FK Ludogorets 1:1

22.10.2015 – 20:00h – FK Quabala vs. Borussia Dortmund 1:3

23.10.2015 – 14:00h – FC Inter Baku Reserve vs. FK Revan Baku Reserve 1:0

24.10.2015 – 15:00h – Dinamo Tbilisi Reserve vs. FK Tskinvali Reserve 4:2

29.10.2015 – 19:30h – TV Asberg vs. SV Budberg 2:1

30.10.2015 – 14:30h – PFC Slavia Sofia vs. Botev Plovdiv 2:0

30.10.2015 – 17:30h – OFK Pirin vs. PFC Litex Lovech 1:1

30.10.2015 – 19:30h – Sporting Bertrange vs. Alliance Aischdal 2:1

NOVEMBER

01.11.2015 – 14:30h – RFC Tilleur vs. Stade Disonais 3:2

01.11.2015 – 18:00h – AE Larisa vs. Olympiakos Volos 1:0

02.11.2015 – 18:30h – FC Wacker Innsbruck vs. SV Austria Salzburg 1:1

02.11.2015 – 19:30h – Iraklis FC vs. PAE APS Atromitos 2:0

04.11.2015 – 19:30h – FC Remscheid vs. SC Rot-Weiss Oberhausen 1:7

06.11.2015 – 19:00h – SV Wehen-Wiesbaden vs. SG Dynamo Dresden 2:2

07.11.2015 – 13:00h – MSV Duisburg vs. SC Freiburg 1:1

10.11.2015 – 20.15h – SG Wattenscheid 09 vs. Borussia Dortmund Amateure 0:2

11.11.2015 – 15:00h – RFC Liege vs. Union La Calamine 0:4

11.11.2015 – 18:00h – Royale Jeunesse Aischoise B vs. CS Condruizen 0:3

11.11.2015 – 19:45h – Aldershot Town FC vs. Lincoln City FC 1:2

11.11.2015 – 20:30h – UR La Louviere vs. KFC Izegem 3:0

14.11.2015 – 14:30h – FC Spartak 94 Plovdiv vs. FC Svilengrad 1921 2:1

14.11.2015 – 15:00h – Swindon Town FC vs. Scunthorpe United FC 2:1

14.11.2015 – 15:00h – AC Pavia vs. Bassano Virtus 1:1

14.11.2015 – 20:30h – Modena FC vs. FC Pro Vercelli Calcio 1:0

15.11.2015 – 14:30h – San Marino Calcio vs. Parma FC 1:3

15.11.2015 – 15:00h – Ethnikos Gazoros FC vs. Aris FC Thessaloniki 2:3

15.11.2015 – 20:30h – AC Cesena vs AS Bari 0:2

21.11.2015 – 14:00h – FC Sofia 2010 -PFC Slavia Sofia 0:2

21.11.2015 – 18:00h – KP Legia Warszawa vs. WKS Slask Wroclaw 1:0

22.11.2015 – 11:00h – FK Car Konstantin vs. FK Radnicki Pirot 0:1

22.11.2015 – 12:00h – FC Ordino II vs Atletic America 1:10

22.11.2015 – 12:45h – Wisla Plock SA vs. Zaglebie Sosnowiec 1:3

22.11.2015 – 17:00h – FK Radnicki Nis vs. FK Crvena Zvezda 1:2

24.11.2015 – 19:45h – Crawley Town vs Northampton Town FC 1:2

25.11.2015 – 19:45h – Petersfield Town vs Fleet Town 3:1

26.11.2015 – 19:00h – FK Krasnodar vs. Borussia Dortmund 1:0

27.11.2015 – 13:30h – Bursaspor vs Kayserispor 3:2

28.11.2015 – 12:00h – Inter. College Lebanon vs. Stars Academy of Beirut 3:5

28.11.2015 – 15:30h – Safa FC Beirut vs. Shabab Al-Ghazieh 1:1

DEZEMBER

05.12.2015 – 14:00h – Hallescher FC vs. FC Hansa Rostock 2:0

26.12.2015 – 11:00h – Romulus FC vs. Tividale FC 2:0

26.12.2015 – 15:00h – Hednesford Town vs. AFC Telfort United 2:0

26.12.2015 – 17:15h – Wolverhampton Wonderes vs. Reading FC 1:0

27.12.2015 – 16:30h – Nottingham Forest FC vs. Leeds United FC 1:1

28.12.2015 – 11:45h – Camberly Town FC vs. HartlexWitney FC 3:1

28.12.2015 – 15:00h – Maidstone United FC vs. Eastbourne Borough FC 2:1

JANUAR

01.01.2016 – 15:00h – Ittihad Tanger vs. Mouloudia Oujda 3:0

02.01.2016 – 15:00h – Difaa El Jadida vs FAR Rabat 2:3

05.01.2016 – 20:45h – CFC Genua vs Sampdoria UC 2:3

09.01.2016 – 19:30h – AEK Athen vs Skoda Xanthi 2:1

10.01.2016 – 11:00h – Gyziakos FC vs Tryfilliakos FC 1:2

10.01.2016 – 15:00h – Atromitos Piraeus vs Ionikos FC 0:0

10.01.2016 – 17:15h – Panionios GSS vs Iraklis FC 1:0

10.01.2016 – 19:30h – Olympiakos Piräus vs Levadiakos FC 3:1

20.01.2016 – 20:45h – R.Standard de Liege vs. KRC Genk 2:0

24.01.2016 – 17:00h – 1.FC Union Berlin vs. Borussia Dortmund 1:3

27.01.2016 – 18:30h – NEC Nijmegen vs. Twente Enschede 2:0

31.01.2016 – 11:00h – SFC Saive vs. R.Battice FC 3:4

31.01.2016 – 15:00h – BX Brussel vs. KFC Meise 1:3

FEBRUAR

02.02.2016 – 19:45h – West Ham United vs. Aston Villa FC 2:0

05.02.2016 – 19:30h – SC Rot-Weiss Oberhausen vs. RW Ahlen 0:0

07.02.2016 – 14:00h – SV Meppen vs. VFB Oldenburg 1:5

14.02.2016 – 16:30h – FK Austria Wien vs SK Rapid Wien 0:3

26.02.2016 – 20:30h – ACS Poli Timisoara vs. FC Petrolul Ploiesti 1:0

27.02.2016 – 17:00h – FK Partizan vs. FK Crvena Zvezda 1:2

MÄRZ

12.03.2016 – 14:00h – Federal Police vs. Jimma Aba Buna 0:1

15.03.2016 – 19:30h – Kaizer Chiefs FC vs. Jomo Cosmos FC 0:1

16.03.2016 – 19:30h – Bidvest Wits FC vs. Orlando Pirates 1:0

19.03.2016 – 15:00h – LDM. Maputo vs. GD Sagrada Esperanca 1:1

20.03.2016 – 15:00h – CF de Maputa vs. AS Vita Club 0:1

25.03.2016 – 15:30h – Swaziland vs. Zimbabwe 1:1

27.03.2016 – 16:00h – Botswana vs. Komoren 2:1

29.03.2016 – 15:00h – Lesotho vs. Seychellen 2:1

APRIL

01.04.2016 – 18:30h – MSV Duisburg vs. 1.FC Heidenheim 1846 0:2

02.04.2016 – 17:00h – FK Vojvodina Novi Sad vs. FK Crvena Zvezda 0:0

03.04.2016 – 15:00h – VFV Borussia Hildesheim vs. SV Meppen 1:0

08.04.2016 – 19:30h – Rot-Weiss Ahlen vs. Rot-Weiss Essen 1:2

09.04.2016 – 13:00h – ZKS Stal Rzeszow vs. LKP Motor Lublin 1:2

09.04.2016 – 18:00h – Wisla Krakow SA vs.Zaglebie Lubin SA 1:1

16.04.2016 – 14:00h – SV Wacker Burghausen vs. SSV Jahn Regensburg 0:1

17.04.2016 – 14:45h – Rot-Weiss Essen vs. Alemania Aachen 3:2

24.04.2016 – 17:30h – PFC Lokomotiv Plovdiv vs. FK Botev Plovdiv 2:1

29.04.2016 – 18:00h – KS Gornik Zabrze vs WKS Slask Wroclaw 2:1

29.04.2016 – 20:30h – KS Ruch Chorzow vs. MKS Cracovia Krakow 0:1

30.04.2016 – 11:00h – BKS Sarmacja Bedzin vs KS Gornik Piaksi 2:1

30.04.2016 – 17:00h – KS Naprzod Jedrzejow vs. KS Nidzianka Bieliny 1:3

30.04.2016 – 20:30h – MKS Korona Kielce vs. Wisla Krakow SSA 3:2

MAI

01.05.2016 – 17:00h – MKS Czarni Wegrow vs. MKS Mazovia Minsk M. 2:1

02.05.2016 – 16:00h – KKS Lech Poznan vs. KP Legia Warszawa 0:1

05.05.2016 – 16:00h – US Mondorf-les-Bains vs. CS Fola Esch 1:0

08.05.2016 – 17:30h – Csepel FC vs. Futura Mosonmagyarovari TE 0:5

12.05.2016 – 19:30h – K.Luthlommel V.V. vs. K. Vlijtingen V.V. 2:1

15.05.2016 – 13:40h – FSV Zwickau vs. FC Carl-Zeiss Jena 2:0

15.05.2016 – 17:00h – FK Seko Louny vs. TJ Sokol Libis 0:2

16.05.2016 – 15:00h – SV 1879 Ehrenhain vs. SC Leinefelde 0:1

24.05.2016 – 19:10h – MSV Duisburg vs. Würzburger Kickers 1:2

27.05.2016 – 19:30h – Milton SC vs. Hamilton City FC 2:1

28.05.2016 – 19:00h – New York Cosmos vs. Rayo Oklahoma City 1:0

29.05.2016 – 16:30h – New York City FC vs. Orlando City SC 2:2

JUNI

04.06.2016 – 10:30h – TJ Tatran Kadan vs. TJ Obrnice 3:1

04.06.2016 – 13:30h – SK Rakovnik B vs. FC Olesna 3:2

04.06.2016 – 17:00h – FK Slavoj Zatec vs FK Bilina 1919 3:3 / 4:5 (11m)

05.06.2016 – 10:30h – FK Skalna vs. TJ Jiskra Studanka 2:2 / 4:5 (11m)

05.06.2016 – 14:00h – SK Kraslice vs. FK Nova Role 2:4

11.06.2016 – 10:30h – FK Ostrov B vs. TJ Dynamo Krajkova 6:1

11.06.2016 – 13:30h – FK Vroutek vs. SK Ervenice Jirkov 7:2

11.06.2016 – 17:00h – AFK Loko Chomutov vs. TJ Probostov 2:2 / 2:3 (11m)

12.06.2016 – 10:00h – FK Cesky Lev Nestemice vs. Mostecky FK/Obrnice 7:2

12.06.2016 – 15:00h – SG FSV Kali Werra Tiefenort vs. SG Falken 2:0

18.06.2016 – 11:00h – 07 Vestur vs. Nes Soknar I.F. Runavik 2:7

18.06.2016 – 13:45h – Argja Boltfelag 1973 II vs. FC Suduroy 2010 0:1

18.06.2016 – 16:00h – Giza / HD vs. EB Streymur C 2:3

19.06.2016 – 14:00h – Fotboltfelagio Torshavn B36 vs. IF / Vikingur 5:1

Advertisements